Agnieszka Zdrojek-Suchodolska, kompozytorka urodzona 21 lutego 1976 roku w Inowrocławiu. Studia kompozytorskie ukończyła w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, pod kierunkiem prof. Zbigniewa Kozuba.
Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów kompozytorskich.
Jej utwory wykonywano na następujących festiwalach: Poznańska Wiosna Muzyczna, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Poznański Festiwal Wiosny; a także na Międzynarodowych Warsztatach Pantomimy w Warszawie.
Uczestniczka wielu warsztatów kompozytorskich, prowadzonych między innymi przez: Pawła Mykietyna, Lidię Zielińską, Marka Chołoniewskiego, Philla Niblocka, Michaela Pattersona, Stanisława Syrewicza i innych. Zajmuje się dydaktyką o nauczycielka dyplomowana w Zespole Szkól Muzycznych w Poznaniu oraz asystentka na wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki w Akademii Muzycznej im. J. Paderewskiego w Poznaniu.
Obecnie jest słuchaczką drugiego roku Podyplomowych Studiów Muzyki Filmowej, Komputerowej i Twórczości Audiowizualnej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. gdzie zajęcia z kompozycji studiuje pod kierunkiem: Krzysztofa Knittla, Krzesimira Dębskiego, Macieja Zielińskiego, Zygmunta Koniecznego oraz Włodzimierza Pawlika.
Romuald Twardowski ur. w 1930 r. w Wilnie. Studiował w wileńskim konserwatorium kompozycję i fortepian. W latach 1957-60 studia kompozytorskie kontynuował w PWSM w Warszawie u Bolesława Woytowicza, a następnie w Paryżu u Nadii Boulanger. Po powrocie do kraju osiedlił się na Śląsku i tu, w Bytomiu w roku 1963 wystawił swoją pierwszą operę "Cyrano de Bergerac", która zapoczątkowała wieloletnią karierę kompozytora - twórcy 5 oper i 2 baletów, grywanych na scenach krajowych i zagranicznych.
W 1967 r. przeniósł się na stałe do Warszawy. W 1972 r. podjął współpracę z Akademią Muzyczną im. F. Chopina. Dorobek kompozytora obejmuje muzykę symfoniczną, kameralną, operową, baletową i chóralną. Jego utwory - ostatnio prezentowane m.in. w Genewie - byly wielokrotnie nagradzane zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. Twardowski dwukrotnie otrzymał Grand Prix na konkursie kompozytorskim w Monaco, I nagrodę na konkursie kompozytorskim "Praska Wiosna", II nagrodę na konkursach w Skopje i Tours, II miejsce na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu i prestiżową nagrodę AGEC - zachodnioeuropejskiej Federacji Towarzystw Chóralnych.
Od pewnego czasu kompozycje Romualda Twardowskiego coraz częściej pojawiają się na estradach koncertowych USA i Europy Zachodniej. W wydanej niedawno książce biograficznej "Było, nie minęło" kompozytor podsumował swoje doświadczenia twórcze i przekazał barwny opis postaci i wydarzeń z ostatnich kilkudziesięciu lat. W roku 2008 otrzymał w Waszyngtonie nagrodę im. J. Paderewskiego.
Michał Mateusz Malec ma 16 lat. Jest uczniem Katolickiego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie oraz Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w lublinie w klasie wokalnej.
Od kilku lat jest członkiem Chóru Chłopięcego "Słowiki Lubelskie" w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w lublinie. To doświadczenie śpiewu chóralnego zrodziło w nim zainteresowanie muzyką klasyczną i chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. Pierwsze samodzielne utwory wokalne lub wokalno-instrumentalne powstały kilkanaście miesięcy temu z potrzeby serca. Najbliższa jest mu tematyka religijna.
Załączony utwór jest pierwszą kompozycją tworzoną z myślą o konkursie.
Mateusz Peciak - urodzony w 1983 roku. Ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Tamowie oraz Archidiecezjalną Szkołę Muzyczną w Krakowie. Jest absolwentem Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie.
Obecnie pracuje na stanowisku organisty przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie oraz doskonali swe umiejętności pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Bernard Stieler urodził się w 1951 r. w Szańcu, woj. lubuskie. Studiował kompozycję w klasie prof. Andrzeja Koszewskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Jego utwory wyróżniano nagrodami w ogólnopolskich konkursach kompozytorskich w Poznaniu (1976), Zielonej Górze (1977), Szczecinku (1977), Bydgoszczy (2009) oraz na Festiwalu Muzyki Sakralnej "Sacrosong" w Kaliszu (1977), Częstochowie (1978) i Krakowie (1985).
Pracował jako skrzypek w Filharmonii Poznańskiej, Teatrze Muzycznym, Pilskiej Orkiestrze Kameralnej, Wielkopolskiej Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Kurpińskiego, Zespole Pieśni i Tańca "Wielkopolska" oraz w zespole "Rubato". Wraz z zespołem "Rubato" zarejestrował na trzech kasetach własne opracowania muzyki ludowej i myśliwskiej. W roku 1992 nagrał w firmie "FAN" dwie kasety z piosenkami religijnymi.
Od 1994 r aranżuje utwory dla poznańskiego męskiego sekstetu wokalnego "Affabre Concinui". Siedem z nich znalazło na wydanej w 1995 r. płycie CD "Znasz li ten kraj".
Bernard Stieler jest również laureatem I Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego "Vox Basiliacae Calissiensis".
Andrzej Cwojdziński, ur. 25.01.1928 r. w Jaworznie - dyrygent, kompozytor i pedagog. Pod kierunkiem prof. Artura Malawskiego uzyskał w 1953 r. dyplom z zakresu dyrygentury, a 1955 r. z zakresu kompozycji w Krakowskiej PWSM.
Działalność muzyczną rozpoczął jako dyrygent chóru P. Filharmonii Krakowskiej; 1954-1956 był asystentem dyrygenta w Filharmonii Łódzkiej następnie objął funkcje dyrektora, dyrygenta, a potem i kierownika artystycznego Filharmonii Lubelskiej (do roku 1963).
W latach 1964 - 1979 zajmuje analogiczne stanowiska w Filharmonii w Koszalinie. Występuje równocześnie gościnnie na jako dyrygent w ZSRR, NRD, Jugosławii, Rumunii, Bułgarii Czechosłowacji i na Węgrzech, oraz we wszystkich większych miastach w Polsce. Jest inicjatorem i kier. Artystycznym (1967-2000) Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku oraz Kołobrzeskich Wieczorów Wiolonczelowych w Kołobrzegu (1972-1980). Liczne nagrody i wyróżnienia oraz medale m.in. "Pro Ecclesia et Pontifice" Jana Pawła II, (razem z Żoną - Gabrielą, także artystą - muzykiem).
Jako pedagog uzyskał stopień profesora zwyczajnego. Wykładał m.in. na KUL-u, w Akademii Muzycznej w Gdańsku i Akademii Pedagogicznej w Słupsku.
Kompozycje : kantata "Kwiaty Polskie" do sł. J. Tuwima, symfonia, poematy symfoniczne, 10 koncertów instrumentalnych, liczne cykle pieśni miniatur instrumentalnych, muzyka kameralna, muzyka chóralna, solowe utwory fortepianowe (m.in. dla dzieci).
Andrzej Cwojdziński jest ojcem czworga dzieci, z których trójka zajmuje się profesjonalnie muzyką.
« "Carmen Sacrum Festival" Kalisz 2011
IV Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski VOX BASILICAE CALISSIENIS »
© 2009-2017 Chór Chłopięco-Męski Bazyliki Kaliskiej
|